İTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı

1.ADIM: Sınav Başvurusu
Bu sayfada sınav başvurusu yapmadan önce çevrim içi sınavın gerçekleştirileceği platformda hesap oluşturmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Başvuru Tarihi : 26 Ağustos - 08 Eylül 2021 (Saat 17:00'a kadar)
2021 yılında kaydını yapan lisans öğrencilerimiz 11-13 Eylül 2021 tarihleri arasında İngilizce Yeterlilik Sınavı başvurularını yapabileceklerdir.
Sınava girmek için elektronik ortamda başvurunun yapılması ve başvuru yapıldıktan sonra sınav ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için elektronik ortamda başvuru yapılırken adayların e-posta bilgilerini doğru bir şekilde yazdığından emin olması gerekmektedir.
Sınava Başvurmak için tıklayınız.

2.ADIM: Sınav Ücreti
Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra sınav ücreti 26 Ağustos - 08 Eylül 2021 saat 17:00 arası Vakıflar Bankası şubelerine giderek veya Online Havale / EFT üzerinden ödenmelidir. ATM üzerinden ödeme yapılmamalıdır. Şubede veya Havale / EFT üzerinden ödeme yapılırken,  açıklama kısmına sadeceKayıt No, Adı Soyadımutlaka yazılmalıdır. Kayıt No, İngilizce Yeterlilik Sınavı için elektronik ortamda başvuru yaptığınızda verilen numara olup Aday No ya da Öğrenci Numarası değildir. 
NOT : İngilizce yeterlilik sınavı kayıtlarında kullanılan vakıflar bankası hesap numarası değişmiş olup, öğrencilerimizin mutlaka güncel hesap numarasına ödeme yapmaları gerekmektedir.
Sınav ücretleri ve hesap numarası için tıklayınız.

Sınav Tarihi ve Saati
İngilizce Yeterlilik Sınavı (Online Sınav) : 15 Eylül 2021 - Saat 10:00
İngilizce Yeterlilik Sınavı (Online Sınav Telafi) : 17 Eylül 2021 - Saat 10:00
Yabancı Diller Yüksekokulunun yapacağı çevrimiçi yeterlilik sınavına ilişkin detaylar için http://www.ydy.itu.edu.tr/ adresinden duyuruları takip ediniz.