Değerli Öğrencilerimiz,

Bir süredir geliştirmeleri devam etmekte olan Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı birimlerinin birlikte çalışması ile öğrenci bilgi sistemi projesinin geliştirmelerini sürdürüyoruz. İTÜ sistemleri ile entegre, tüm başvuru süreçlerinin online olarak yürütülebildiği bir Öğrenci Bilgi Sistemi'ni sizlere daha kullanışlı bir arayüz ile sağlayabilmeyi hedefliyoruz ve şunu da söylemek isteriz ki projemizin Beta versiyonunu lisans öğrencilerimize açıyoruz.

Bir süre sis.itu.edu.tr adresindeki eski sistem ve yeni nesil öğrenci bilgi sistemi uygulamasını beraber ilerleteceğiz. 2020/2021 Yaz dönemindeki ders seçim işlemlerimizi ise Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemimizin Beta versiyonu üzerinden yapacağız, sonrasında ise adım adım projemizi tamamlayıp Beta versiyondan asıl versiyona geçeceğiz.

Aşağıda belirttiğimiz bağlantı aracılığıyla Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sisteminin Beta versiyonuna giriş yapabilirsiniz. Yaz okulu ders kayıtları akademik takvimde belirtilen zamanda Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi-BETA üzerinden yapılacaktır.

Projemiz ile ilgili görüş, öneri ve yardım taleplerinizi İTÜ Yardım aracılığıyla https://yardim.itu.edu.tr/biletolustur.aspx?birim=2&kid=1798&akid=0bizlere iletebilirsiniz.

Projemizin ilerleyişi hakkında sizlere zaman zaman bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.

Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi BETA Projesi Bağlantısı: https://kepler-beta.itu.edu.tr/

İyi çalışmalar, sağlıklı günler dileriz.
İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Yaz Öğretimi Kayıtları 05 Temmuz 2021 Saat:14:00 Başlangıç-07 Temmuz 2021 Saat:16:00 Bitiş Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi-BETA Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.
Bir Dersi Bırakıp Bir Başka Derse Yazılma 12 - 13 Temmuz 2021 Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi-BETA Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Ders kayıt işlemini ne şekilde yapacağınız ile ilgili yardım almak için tıklayınız.

Not: Bu tarihler içerisinde alınan dersler mevcut Öğrenci Bilgi Sistemine yansıtılmayacak, Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi-Beta sistemindeki “Kayıtlı Dersler” sayfasından görüntülenebilecektir. 13 Temmuz tarihinde kayıtların bitiminden sonra ise mevcut Öğrenci Bilgi Sistemine aktarılacaktır.

Yaz Öğretimi Ders Kaydı Yapacak Öğrenciler İçin Önemli Duyuru