Uluslararası Öğrencilerin Kimlik Numaraları Hakkında

Üniversitemizin Lisans - Lisansüstü programlarına kayıtlı yabancı uyruklu öğrencilerimiz ikamet izni kartını teslim aldıktan sonra Yabancı kimlik numaralarını (99 ile başlayan ) Başkanlığımıza bildirmek zorundadır.

Sistemde Yabancı Kimlik Numarası kayıtlı olmayan öğrencilere sistem engeli konulmuştur. Yabancı Kimlik Numarasını Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na bildirmedikleri takdirde ders kaydı yapamayacak ve öğrenci belgesi, transkript v.b. belgeleri alamayacaklardır. Yabancı uyruklu öğrenciler İkamet İzni Kartını teslim aldıktan sonraki 20 iş günü içerisinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına aşağıda belirtildiği şekillerde bildirmeleri zorunludur.

Yabancı Kimlik numarasını üniversiteye bildirmek için ;

  1. İkamet izni kartınızın ve İTÜ Öğrenci Kimlik Kartının önlü arkalı fotokopisi* ile beraber ermisa@itu.edu.tr adresine mail atılması gerekmektedir. Sadece @itu.edu.tr uzantılı mailler dikkate alınacaktır. Mailin Konu kısmına Öğrenci Numaranızı yazınız.
  2. Konu ile ilgili İTÜ Yardım (https://yardim.itu.edu.tr/) üzerinden yardım bileti oluşturabilirsiniz . Yardım Biletini oluşturma hakkında yardım almak için tıklayınız .
    * Örnek fotokopi için tıklayınız