7417 Sayılı Kanun Af Başvuru

https://www.sis.itu.edu.tr/af7417/basvuru/

 A) 1.ADIM: Aday No ve Şifre Al

Başvuru için öncelikle Aday No ve Şifre alınması gerekmektedir. Aday No ve Şifre almak için adı, orta adı, e-mail ve sistem tarafından oluşturulan güvenlik kodunu yazıp gönder butonuna tıklayınız. Sistem tarafından otomatik Aday No ve Şifre verilip e-mail adresinize gönderilecektir. Gönderilen e-mail önemsiz (spam) mesajlara da düşebilir.

 B) 2.ADIM: Başvuru Formu

E-mail adresinize gönderilen Aday No ve Şifre bilgilerini girerek başvuru formuna giriş yapınız.  Başvurunuzu tamamlamak için aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.

       1- Aday Bilgi ve Ders Seçim Formu

- Formda istenilen bölüm-program, kişisel ve irtibat bilgilerinizi giriniz. Yanında * işareti bulunan alanlar zorunlu alanlardır.

- Kaydet butonuna tıklayınız.

 2- Gerekli belgelerin pdf olarak yüklenmesi

Başvuru için gerekli belgeler pdf olarak yüklenmesi gerekmektedir. Sisteme yüklenecek belge seçildikten hemen sonra "Upload" tıklanarak belgeler tek tek yüklenmelidir.

Gerekli Belgeler :

- Adli Sicil Kaydı (Tüm aday öğrenciler)

- Geçerli Dil Belgesi (Tüm aday öğrenciler)

- Sınav Sonuç Belgesi ( Programı kazanıp kayıt yaptırmayan Önlisans-Lisans Aday Öğrenciler )

- Transkript ( İntibakı yapılacak Lisans - Lisansüstü aday öğrenciler)

- Diploma ( Önlisans- Lisans aday öğrenciler : Lise Diploması,

Yükseklisans aday öğrenciler: Lisans Diploması,

Doktora aday öğrenciler : Yükseklisans Diploması) yükleyeceklerdir.

 

3- Başvuruyu Tamamla

Sisteme girilen bilgilerinizi kontrol ediniz. Tüm bilgileri kontrol ettikten sonra eğer başvurunuzu tamamlamak istiyorsanız "Başvuruyu Tamamla" butonuna tıklayınız. Başvurunuz gönderildiğinde "Başvuru Talebiniz Gönderilmiştir." mesajı yazılır ve bilgileriniz görüntülenir.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından başvurusu onaylanan öğrenciler başvuru bilgilerinde değişiklik yapamazlar.

ÖNEMLİ UYARI: Beyan ettiğiniz bilgilerin ve eklediğiniz belgelerin doğru olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Gerçeğe aykırı bilgi veya belge beyan eden öğrencilerin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

 

Başvuruların Ön Kontrolü

Başvuru Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından kontrol edilecektir. Başvuru kontrol edildikten sonra ön başvurunun alındığına ilişkin e-mail gönderilecektir. Ayrıca aday no ve şifre ile başvuru formuna giriş yapıldığında da başvuru durumu görülecektir. Öğrencinin başvurusu reddedilirse öğrenci başvuru süresi içinde gerekli düzeltmeleri yapıp tekrar başvurusunu gönderebilir.

 

- 7417 sayılı kanun kapsamında yapılacak tüm duyurular için öğrenciler, https://www.sis.itu.edu.tr/ web adresini takip etmelidir.