2022 DGS Yerleştirme Sonuçlarına Göre Üniversitemize Yerleştirilen Öğrencilerin Dikkatine

Kesin kayıt tarihi, kayıt için gerekli belgeler ve ders intibak başvurusu aşağıya çıkarılmıştır.

KESİN KAYIT İŞLEMİ

09 - 14 Eylül 2022 tarihleri arasında https://www.sis.itu.edu.tr/onkayitlar/YKSKabul/Kabul/   web adresinden 14 Eylül 2022 Saat 17:00'a kadar kesin kayıt işlemi yapılması gerekmektedir.

Kesin Kayıt İşlemi İçin Yukarıdaki Linkten Pdf Olarak Yüklenilecek Belgeler

1) Ön Lisans Diploması
2) Denizcilik Fakültesinin programlarına kayıt olacak öğrenciler için Gemi Adamları Sağlık Yoklama Belgesi (Detaylı bilgi için tıklayınız.)
3) İTÜ-KKTC Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği programlarına kayıt olacak öğrenciler için Gemi Adamı Olur Raporu
4) İTÜ-KKTC programlarına kayıt olacak öğrenciler için öğrenim ücreti yatırdığına dair dekont (Öğrenim ücretleri için tıklayınız.)
5) Geçerli İngilizce Sınav Sonucu belgesi olanlar bu belgeyi de yüklemeleri gerekmektedir.

NOT : Kesin kayıt sırasında elektronik ortamda yüklenmiş belgelerin aslı, transkript, ders içerikleri ve 4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf (fotoğraflar son altı ayda çekilmiş ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.) 10 - 21 Ekim 2022 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına teslim edilecektir. Konuya ilişkin açıklama belge teslim tarihlerinden önce web sitemizde ilan edilecektir.

İngilizce Yeterlilik ile ilgili Açıklamalar:

İstanbul Teknik Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilen geçerli İngilizce sınavlar için tıklayınız.

DERS İNTİBAK İŞLEMLERİ

Geçerli sınav sonucu belgesi sunan ve lisans eğitimine bu dönem başlayacak öğrenciler ders intibak başvurularını ilan edilecek linkten 19-20 Eylül 2022 tarihlerinde yapmaları gerekmektedir. Hazırlık eğitimi alacak öğrenciler geçerli dil belgesi sunup lisans eğitimine başlayacakları dönem ilan edilecek tarihlerde ders intibak başvurusu yapacaklardır.