MÜHENDİSLİK TAMAMLAMA PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Öğrenci Katkı Paylarının/Öğrenim Ücretlerinin Yatırılması : 20-21 Haziran 2018

 

Derslere Kayıt

Mühendislik Tamamlama Programı öğrencilerinin ders kaydı yapabilmesi için ekli form ile birlikte 13 Haziran 2018 tarihinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na başvurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde öğrencinin ders kaydının geçerli olması mümkün değildir. Ders talep formu için tıklayınız.

 

Mühendislik Tamamlama Programı öğrencilerinin ders seçimi yaparken dikkat etmesi gereken hususlar:

1. Gözetim listesinde olan öğrenciler ( Genel Not Ortalaması 1.80 altı) en fazla 18 kredi alabilir. Diğer öğrenciler en fazla 22 kredi alabilir. 2. Ders seçimi yapılırken ders planında yer alan bir dersin önşartı aynı plan içinde yer alıyorsa öncelikle önşart olan dersin alınması gerekir.

      Eğer dersin önşartı olup ve sizin almanız gereken Mühendislik Tamamlama Programı içerisinde bu ders var ise ilk önce önşart olan dersi almalısınız.

      Eğer dersin önşartı olup ve sizin almanız gereken Mühendislik Tamamlama Programı içerisinde bu ders yok ise dersi alabilirsiniz.

3. Mühendislik Tamamlama Programı öğrencileri sadece Türkçe açılan derslere kayıt olabilirler.

4. Ders kayıt formunu Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim ederek sistemden ders kaydı gerçekleşen öğrencilerin daha sonra yapacakları değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.  

 

Mühendislik Tamamlama Programı öğrencileri dahil oldukları programın ders planını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirler.

http://www.sis.itu.edu.tr/tr/muh_tamamlama/  

 

2017-2018 yaz öğretiminde açılan dersleri ve bina kodlarını (örnek;ATA 101 gibi) aşağıdaki adresten bakabilirsiniz. Ders planlarınızdan öğrenmiş olduğunuz ders kodunu açılan dersler içerisinde arayıp almak istediğiniz dersin CRN kodunu (örneğin CRN=30115 gibi) öğrenebilirsiniz.

http://www.sis.itu.edu.tr/tr/ders_programlari/LSprogramlar/prg.php